Gry na letnie wieczory ze znajomymi

Wolny czas możemy spędzać na wiele różnych sposobów. Wiele osób spotyka się wówczas z przyjaciółmi. Jeżeli znudziły się wam standardowe wypady na miasto, warto wybrać inną rozrywkę. Ciekawą opcją mogą okazać się gry planszowe. Jakie wybrać, aby dobrze się bawić przez cały wieczór?

Jakie gry planszowe sprawdzą się najlepiej?

Gry planszowe wracają do łask. Zachwycają się nimi nie tylko dzieci, ale również młodzież i dorośli. Intrygująca rozgrywka wciąga nawet na kilka godzin i gwarantuje nie lada frajdę, zwłaszcza jeśli potyczka toczy się wśród znajomych sobie osób. To doskonały sposób na relaks i wypoczynek po ciężkim dniu. Nic więc dziwnego, że i dorośli coraz chętniej sięgają po gry planszowe im dedykowane.

Nie bez znaczenia jest również to, iż coraz częściej organizowane są spotkania i turnieje, na których wielbiciele gier planszowych mogą zweryfikować swoje umiejętności i powalczyć o prawdziwe nagrody. Takie rozgrywki działają na dorosłych jak magnes.

Obecnie produkowane planszówki nie tylko urzekają ciekawą opowieścią, są również atrakcyjne wizualnie oraz mają starannie wykonane figury, co zwiększa zainteresowanie nimi. To nie tylko zabawa, ale również budowanie więzi i integracja całej grupy. Niejednokrotnie to również okazja do nauki i rozwoju kreatywności. Warto zatem wraz z przyjaciółmi zorganizować wieczór gier planszowych.

Wśród gier planszowych, które cieszą się szczególnym uznaniem dorosłych, wymienia się:

  • Taboo – to gra, której zarówno podstawowa wersja, jak i dodatkowe cieszą się niesłabnącą wręcz popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego. To gra słowna, która gwarantuje nie lada frajdę. Na swoje uznanie zapracowała dzięki:
  • prostym zasadom – łatwo je przyswoić, jednak o wiele trudniej przestrzegać. Niektóre hasła stanowią trudność nawet dla prawdziwych wyjadaczy, którzy nieustannie grają w tę grę,
  • intelektualnej rozrywce – aby ułatwić drużynie odgadnięcie hasła, uczestnik musi się nagłówkować. Gra zmusza do szukania synonimów i skojarzeń, które będą jasne dla pozostałych członków drużyny. Pobudza to wyobraźnię i kreatywność,
  • różnym edycjom – w tym podstawowej, przeznaczonej dla dzieci oraz zrobionej z myślą wyłącznie o dorosłych. Dzięki temu możemy dostosować stopień trudności haseł do wieku uczestników.

Co więcej, Taboo to gra zespołowa, w której musi wziąć udział co najmniej cztery osoby. Doskonale integruje członków jednej drużyny, uczy pracy w grupie i działania na jej korzyść. O co jednak chodzi w tej grze?

Najprościej mówiąc, o odgadnięcie jak największej liczby haseł. Za każdą poprawną odpowiedź drużyna otrzymuje bowiem punkt. Wygrywa ta grupa, która zgromadzi ich na swoim koncie najwięcej.

Przed rozpoczęciem rozgrywki gracze dzielą się na drużyny. W każdej turze (trwającej 60 sekund – do odmierzania czasu służy klepsydra) jedna osoba z grupy przekazuje pozostałym jej członkom hasło znajdujące się na karcie, przy czym nie może ona użyć 5 słów, które również zapisane są na karcie. Nad poprawnością wykonania zadania czuwa przeciwnik. Jeżeli osoba przekazująca hasło, użyje zakazanego słowa, a czuwający przeciwnik to wykryje, wówczas punkt wędruje na konto drużyny przeciwnej.

Taboo to niezwykła gra słowna, która cieszy się uznaniem wśród wielu wielbicieli planszówek. Rozkręci imprezę, angażując do zabawy nawet największych maruderów. Warto zatem po nią sięgnąć, jeżeli planujemy wieczór gier towarzyskich w gronie znajomych.

  • 5 sekund – to kolejna planszówka, która jest wręcz doskonałym wyborem, jeżeli chcemy w ciekawy sposób spędzić czas z naszymi przyjaciółmi. Łączy ona w sobie elementy gry towarzyskiej, planszowej i karcianej oraz występuje w wielu wersjach, przez co znalazła uznanie wśród wielbicieli planszówek.

Na udzielenie prawidłowej odpowiedzi gracz ma tylko pięć sekund. Musi zatem się spieszyć. W tej grze liczy się refleks, podzielna uwaga, szybkie kojarzenie oraz odporność na stres. Tylko połączenie tych cech gwarantuje sukces i wygraną.

W skład gry wchodzą:

  • karty z hasłami,
  • plansza, na której zaznacza się postępy graczy,
  • pionki,
  • czasomierz odliczający 5 sekund.

Aby wygrać, należy udzielić poprawnej odpowiedzi, miesząc się w wyznaczonym czasie 5 sekund. Jeżeli sztuka ta uda się graczowi, przesuwa on swój pionek na planszy. Osoba, która pierwsza dotrze do mety, wygrywa.

5 sekund to gra, w której może uczestniczyć od trzech do sześciu osób. Kupić możemy wariant uproszczony, który pozwala na zabawę wraz z dziećmi. Pytania charakteryzuje bowiem mniejszy stopień skomplikowania. Na rynku znajdziemy także „wersję bez cenzury”, która przeznaczona jest wyłącznie dla pełnoletnich graczy. Sprawdzi się on wręcz doskonale na spotkaniu z przyjaciółmi.

Na rynku dostępnych jest wiele planszówek, które stanowić będą doskonały wybór na wieczorne spotkanie z przyjaciółmi. Uświetnią każdą imprezę, gwarantując ubaw po pachy i nie lada frajdę. Do takich gier zalicza się Taboo oraz 5 sekund, zwłaszcza w wersji dla dorosłych graczy.

 

Materiał zewnętrzny