Głośniki bezprzewodowe. Czy taki system zagra w jakości hi-end?

Zakup głośników bezprzewodowych powinien być dobrze przemyślany, gdyż mają one przecież spełniać swoje zadanie możliwie jak najlepiej. Większość konsumentów podczas dokonywania wyboru sprawdza trzy podstawowe cechy, którymi powinny się charakteryzować takie urządzenia. Jest to jakość dźwięku, zasięg oraz łatwość łączenia się z głośnikiem. Niestety bardzo często można natrafić na świetnej jakości sprzęt, który jednak nie spełnia naszych oczekiwań pod względem przynajmniej jednej z wymienionych cech. Najczęściej chodzi tutaj o zasięg, który w przypadku wielu urządzeń tego typu zanika przy bardzo małych odległościach. Istnieją jednak głośniki bezprzewodowe, które spełniają wszystkie trzy wymagania i zdecydowanie warto jest ich szukać. Natomiast my od razu podpowiadamy i polecamy zobaczyć głośniki bezprzewodowe w ofercie Nautilus: https://salony.nautilus.net.pl/produkty/kolumny/bezprzewodowe-aktywne/.

ŁATWOŚĆ ŁĄCZENIA SIĘ Z GŁOŚNIKIEM

Niezależnie od tego w jaki sposób w danym produkcie następuje przesyłanie strumieniowe z urządzenia do głóśnika, połączenie się z nim powinno zajmować nam jak najmniej czasu. W wielu sprzętach tego typu, które wykorzystują Bluetooth, WiFi albo zewnętrzny adapter podłączenie się do nich wymaga jednak przejścia dużej liczby kroków, co bywa po prostu frustrujące. Miłą odmianą jest tu jednak głośnik Audioengine (a konkretnie na HD6). Po jego włączeniu w telefonie od razu pojawia się sieć Bluetooth, z którą wystarczy się połączyć. Wszystko zajmuje pół minuty i możemy delektować się naszą ulubioną muzyką.

ZASIĘG

Kolejny, niezwykle irytujący problem, z którym możemy się zetknąć podczas korzystania z głośników bezprzewodowych są zakłócenia sygnału Bluetooth, które może wywołać niemalże wszystko. Od metalowych kołków i szaf czy ścian, przez sieci WiFi oraz sygnały RF. Mnóstwo osób czuło zatem ogromny zawód, gdy zakupione przez nie głośniki gubiły sygnał z byle powodu, wbrew temu, co obiecywał im w reklamach producent. Warto więc poczytać opinie innych użytkowników i recenzje dotyczące konkretnych modeli tego typu urządzeń. Tak by oddalenie się od naszego głośnika bezprzewodowego nie groziło nigdy przerwaniem imprezy.

JAKOŚĆ DŹWIĘKU

Jeśli z łatwością połączyliśmy się z naszymi nowymi głośnikami bezprzewodowymi, po czym nie przestały one działać, gdy przeszliśmy na drugi koniec domu, problemem może okazać się jeszcze jedna rzecz, dla niektórych najważniejsza. Chodzi oczywiście o dźwięk wydobywający się z takiego sprzętu. W przypadku poszczególnych urządzeń problemem mogą być zniekształcenia, utrata częstotliwości, a nawet niepokojące szumy, przez które po prostu nie da się słuchać naszej ulubionej muzyki. Czasem nawet nie zdajemy sobie do końca sprawy z tego, jak bardzo cenimy sobie dobrą jakość dźwięku, dopóki nie przyjdzie nam korzystać ze złych głośników.

Każda osoba decydująca się na zakup głośników bezprzewodowych powinna mieć świadomość tego, że reklamy producentów nie powiedzą nam wszystkiego o ich cechach. Oczywiście wyszczególnione zostaną najważniejsze zalety, ale dopiero w praktyce możemy się przekonać, czy produkt spełnia wszystkie nasze wymagania. Warto więc dość skrupulatnie testować takie sprzęty w sklepach oraz zebrać jak najwięcej opinii użytkowników na temat poszczególnych urządzeń.